MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI:

 

SATICI: LİLA ORMAN ÜRÜNLERİ TEKSTİL TURİZM GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ADRES: Budaklı Köyü Hasanbey Mah. No: 3 Daday / Kastamonu

VERGİ DAİRESİ VE NUMARASI: Daday Vergi Dairesi - 6080647290

WEB ADRESİ: "momandpop.com.tr"

E-POSTA: [email protected]

 

ALICI:

T.C. KİMLİK NO:

ADRES:

TELEFON:

E-POSTA:

 

Alıcı olarak http://www.momandpop.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişinin Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

 

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait "momandpop.com.tr" web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, "momandpop.com.tr" sitesinde belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürünün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satışa konu malların;

- Temel nitelikleri,

- Satış fiyatı,

- Ödeme şekli,

- Teslimat koşulları,

- Satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler,

- Cayma hakkı

konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini işbu sözleşmenin hükümlerince kabul ve beyan eder.

"momandpop.com.tr" sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME TARİHİ:

 

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlilik kazanır.

 

MADDE 4- MAL TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

 

Mal, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

- Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede Alıcı adresine/belirttiği teslim adresine, satıcının belirlediği kargo şirketi ile gönderilmek sureti ile yapılır.

- Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/ürün teslimini yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

- Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde Alıcının ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

MADDE 5- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

 

Teslimat masrafları/nakliye giderleri Alıcıya aittir.

Alıcı, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce;

- Muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.

- Mal/ürünün teslim alınması, teslim alınan mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir.

- Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, Alıcıya aittir.

Mal/ürünün teslimden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.

 

Satıcı, sözleşme konusu mal/ürün/ürünlerin;

- Mal/ürünlerin siparişinden itibaren (siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT'nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır) en geç 10 (on) iş günü içinde mal/ürünü teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 3 (üç) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar.

- Sağlam, eksiksiz, siparişte ve web sitesinde belirtilen niteliklere uygun ve son kullanma tarihleri ve varsa ürün özelliklerini açıklayan bilgi ile teslim edilmesinden sorumludur.

- Sözleşme konusu mal/ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

- Satıcı, olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu mal/ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde, Alıcıyı bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/ürünü tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır.

- Satıcı, Alıcının sipariş ettiği mal/ürünün tesliminin ifasının imkansızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan Alıcıya bildirir. Ödene bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 10 gün içinde iade edilir.

- Teslim edilen ürünün bozuk olması halinde teslimat ve iade giderleri Satıcı tarafından karşılanacaktır.

- 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. Satıcı, Alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak Alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı Satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

 

MADDE 6- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

 

Mal cinsi ve türü, miktarı, markası, ağırlığı, esaslı nitelikleri, rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli "momandpop.com.tr" adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasından ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

Alıcı mal/ürünler hakkındaki esaslı niteliklere ve özelliklere dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onay verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.

 

MADDE 7- MAL/ÜRÜNÜN FİYATI:

 

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Faturanın düzenlendiği isin/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/unvanı aynı olmak zorundadır. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden Satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak Alıcı, Satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

 

MADDE 8- ÖDEME PLANI:

 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı Alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka pos'u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce Alıcıya sipariş onay e-postası gönderilir. Sipariş onay e-postası gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havale/EFT'si ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 3 (üç) gün içinde havale/EFT'si yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havale/EFT'nin banka hesaplarına ulaştığı andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen Alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede Alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir.

Alıcının, kapıda ödeme şeklini seçmesi halinde, kargo şirketi elemanına nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir. Bu durumda siparişini verdiği kargo kendisine teslim edilir.

 

MADDE 9- CAYMA HAKKI:

 

Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün;

- Mal/ürünün, işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve "momandpop.com.tr" web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkında sahiptir. Bu cayma hakkını mal/ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilir.

- Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya e-posta ile bildirimde bulunulması zorunludur.

- Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

Cayma hakkına ilişkin ihbarın, Satıcıya ulaşmasını takip eden 10 (on) gün içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da Satıcıya iade edilmiş olması şartı ile mal/ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise Alıcıya bedel iadesi yapılmaz.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürünün en geç 3 (üç) gün içinde Satıcıya, teslimat ve kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

 

MADDE 10 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLAR:

 

Herhangi bir nedenle mal/ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

MADDE 11- YETKİLİ VE GÖREVLİ MAHKEME:

 

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, yasal olarak belirlenen değere kadar Alıcının mal/ürünü satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunmayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkili ve görevlidir.

 

SATICI:                                                                                                              ALICI:    

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR